| Fata1234 a întrebat:

Vreau. Sa ma tund acasă am nevoie neapărat de foarfecă speciala?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca esti fata, ai parul lung si drept, nu ai nevoie sa mergi la salon sa iti tai varfurile. Eu am parul lung si tuns drept si cand vreau sa imi tai varfurile doar iau o foarfeca oarecare, imi prind parul in 2 codite, le aduc in fata si incerc sa tai sa fie simetric in ambele parti, apoi iau foarfeca si cu varful foarfecii tinut perpendicular "ciopartesc" putin ca sa nu para taietura chiar asa dreapta. Nu stiu daca m-am facut inteleasa dar poti urmari niste tutoriale gen "how to cut you hair at home". La alte tunsori nu iti recomand sa te bagi pentru ca e riscant.
Eu mi-am facut si parul filat/ in scari. Pentru asta e o tehnica: iti apleci capul, faci o coada in frunte si tai drept cativa cm (asa stand aplecata), astfel parul va iesi in scari. Eu mai taiam si asa cu foarfeca niste scari/gherute in fata.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu ai nevoie de nimic, frizerul/frizerita care vine acasa, are foarfecele lui (ei)

| Frank51 a răspuns:

E clar. Daca incerci asta o sa regreti, mai bine te tunzi ca orice om la frizer, te costa 15 lei si ala stie ce face.

| edit28 a răspuns:

Nu. Poate foarfeca de filat dar merge si cu cea normala daca tai firele pe verticala.

| AllieAyl a răspuns:

In primul rand ai nevoie de un pic de talent si indemanare...sau persoanei care te tunde. Ca foarfeca taie cum ii spui tu.