| βeĺBŷŷ a întrebat:

Vreau sa-mi fac niste suvite dar nu permanente cu albastru de metil sau violet de gentiana.Am incercat dar am April inchis (castaniu) si nu se vede.Ce sa fac? Alte idea pentru suvite aveti? Se poate si cu colorant alimentar dar nu se vede.Sa imi decolorez suvita? Cu ce? E buna apa oxigenata? Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Dacai parul inchis la culoare ia-ti de la supermarket pudra si oxidant pentru decolorarea parului ca sa fie blond. Apoi te dai cu albastru de metil. Dar vezi ca albastru de metil se ia dupa cateva spalari si se vede spalacit. Si nu o sa se duca deloc culoarea, deci va trebui sa te vopsesti dupa ce se duce albastru

| loripuf a răspuns:

Eu ti-as zice sa iti faci suvite ori rosii ori un carammel deschis.

| βeĺBŷŷ explică (pentru loripuf):

Ce intreb la farmacie pentru caramel?