| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi pun pierce in limba. Am mai avut dar mi s-a desfacut si nu am mai reusit sa-l pun inapoi. Am auzit ca daca il fac singura as putea sa nimeresc vreo vena ceva si sa pierd gustul. E adevarat? Care faceti pierce si sunteti din Tm va rog sa-mi lasati un id de mess sau ceva.

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pot sa te conving sa nu-ti pui un pierce in limba. Stiu toate sau aproape toate riscurile pe care le implica. Daca nu ai experienta in asa ceva eu zic sa nu-l faci singura. Trebuie sa stii exact unde sa-l faci si cum. Faza cu nimerit vena. Este un risc foarte mare. Daca nimeresti una dintre venele de sub limba te poti ineca cu propriul tau sange si singura metoda de a remedia asta este sa o cicatrizezi... suna tentant? Du-te mai bine la salon si lasa pe cineva care a mai facut asta sa-ti faca. In Tm gasesti un salon in spate la complex. Sunt persoane specializate in asa ceva.
Gustul nu prea ai sanse sa ti-l pierzi. Adica papilele gustative sunt pe toata suprafata limbii sunt multe. Poti distruge cateva, dar tot raman. Nu o sa-ti pierzi gustul. Doar vei sta cu limba umflata o perioada. Daca te decizi sa faci pasul asta (sa-ti faci piercing in limba) evita lactatele timp de minim 2 saptamani si chiar o luna pana la vindecarea completa, in caz contrar risti sa ti se infecteze urat de tot.

83 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragii mei numai scrieti prostii din astea pentru ca si eu am avut si nu am patit nimic. De 3 ori l-am bagat si l-am scos, si mie mi-a facut o prietena la scoala in baie. Deci va dau un sfat, nu cititi nimic inainte sa va faceti pierce ca vi se face frica. Sunt in stare sa il fac si a patra oara dar acum... mi-e putin asa ca am citit prostiile astea.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-am facut si eu pierce in limba azi la salon desigur. Nu a durut deloc si nici pe urma. Limba nu mi s-a umflat deloc deocamdata, dar nu pot sa mananc asa bine. Ce sa spun dupa 2 ore am mancat 2 feli de pizza. Mai greu dar le-am mancat. Asa ca cel mai bine e sa mergi la studio sa ti-l faciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-am pus pierce ieri la un salon din Brasov.Am avut pierce-ul meu si m-a costat gaura 25 de lei (ca pret e ok) dar am fost constienta ca trebuie sa ma duc la un salon. E ok totusi. Asa dupa aproape o zi, n-am manacat nimic, doar ceai rece si multa apa plata tot rece sa mi se mai dezumfle, dar in rest-nota 20! Sunt tare mandra de el si abia astept sa se vindece definititv!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prietena de-a mea si-a dat pierce in limba si i-a fost nimerita vena, dar i-a bagat cercelul si nu i s-a intamplat nimic. Acum depinde de fiecare, eu am avut de 2 ori si mi l-a dat o colega in baia scolii. S-a vindecat complet si nu am avut nici o complicatie. Good luck!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pierzi gustulthinking Doar ca iti poate paraliza limba sau sa ai o infectie uratalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut 4 in limba facute de mine si am ramas cu 2. Daca esti atenta nu-ti nimeresti venele, ma rog, trebuie sa stii sa dai gaura. Eu una fac gauri prietenilor pentru ca au incredere si au vazut ca ma pricep.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pateste nimeni nimic. Mie mi-a facut un amic si sunt foarte bine acumlaughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai oameni, eu am avut si 2 pierce-uri in limba date de mine si nu mi s-a intamplat nimic. Am mancat orice fel de mancare dupa ce mi-am dat gaurile, nu am mancat vreo3-4 ore dupa. Totul a fost normal, doar limba am avut-o umflata pana a 2 a zi dimineata. Nu mai speriati lumeatongue

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija cand iti faci gaura sa iti nimeresti la mijlocul limbii. Si eu mi-am facut singur, il am din ianuarie si nu am probleme cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer ai dreptate, asa am patit si eu nu prea mai simt gustul mancarurilor. Am avut cam de vreo 4 ori probleme cu mama, cu scoala, cu toti ratatii astia ce m-au pus sa mi-l dau jos. Vreau din nou unul, daca afli sa ma anunti si pe mine happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la un salon. Risti mult! Eu am in nas si am avut si in sparanceana dar mi s-a infectat din cauza ca ma pensam si atingeam acea zona. Mi l-am dorit foarte mult iar dupa 2luni mi l-am scos. Acum am ramas cu semn. Nu-mi pare rau ca mi l-am pus dar na a fost o nebunie de momentwinking Ai grijawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am pierce de 2 zile si am fumat din prima zi. Lapte nu am baut:-s. Faza e ca te incomodeaza cand mananci si nici macar nu mi-am dat la un salon, mi-am dat la liceu=]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu mi-am dat pierce in limba. Mi l-a dat o tovarasa si imi place cum ebatting eyelashes.
Il am de luni happy. Si azi e joi laughing. Adica de 4 zile ca e 11 laughing.
Si inca e putin umflata limba.:d.
Este a 3a oara cand imi dau si sunt multumita happy.
Desi ma enerveaza ca nu poti sa mananci. Dar intr-un fel este bine pentru ca am mai slabit rolling on the floor. blushing.
Si eu am limba alba thinking Nu stiu de ce dar am auzit ca asa se intampla thinking Acum sa sper ca nu e de rau :-ss.
Lactate am baut thinking Si nu am nimic. Cred eu laughing.
Eu zic ca merita efortul :p.
Totusi fac 14 ani :d. Cine cunoaste mai multe despre ingrijire si din astea sa ma contacteze si pe mine la anna_zeiss99.
Multumesc >:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am pierce in limba de 3 zile, mi l-a dat un tovaras fara anestezie doar cu branula gri. Limba deja incepe sa se dezumfle si n-am avut nici o problema. Multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am pierce in limba de 3 zile. Nu simti nimic cand ti-l faci, doar a2a zioh go on Nu prea ai ce sa patesti. Nu l-am facut la salon si inca traiesc:Ohappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-ti linistit, eu mi l-am pus cu un ac de seringa mai gros in oglinda si sunt viu. Poti sa iti pui linistit, dar ai grija sa nu il pui prea in spate ca e naspa rau. Ca asa am facut eu prima oara, mi l-am pus prea in spate si e naspa ca nu poti sa te joci cu el in gura. Intr-adevar sunt si riscuri dar eu nu le-am luat in seama si am riscat.

BAFTA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmm interesant ce ziceti voi acihappy Eu sunt Revy si dau pierce-uri in limba de vreo 2 ani si sincer la toti care le-am dat nu am auzit sa aiba vreo problema sau etc.
1. Ca sa iti dai singur/singura pierce in limba iti trebuie experienta
2. Sunt 2 vene importante care se vad sub limba si se da intre ele
3. Tija trebuie sa fie cat mai lunga ca sa permita limbii sa se umfle fara ca pierce-ul sa o preseze
4. Va recomand ca dupa ce va dati pierce sa nu mancati nimic 6, 7 ore pentru ca in acel timp limba vi se umfla, ea sta umflata 3 sau poate si 6 zile. Cu cat va chinuiti mai mult sa mancati ceva cu atat limba va sta mai umflata. Cand il pui in limba, il pui cu un scop de obicei toti se joaca cu el. Macar odata presati limba de cerul gurii ca sa nu aveti probleme gen... mi-a ruginit, sau s-a incarnat. etc. Si infectii nu se vor face daca te speli mai des pe dinti happy sau cei care folositi apa de gura. Deci iti poti face fara grija happy Necesita mai multa ingrijire si atata tot dar NU VA DATI SINGURI mai ales in limba happy Bafta tongue

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite stai linistit/a, si eu am pierce de 5 zile nu am nimic tongue. Adevarul e ca nu poti manca numai supa si aia sa o mananci rece, nu calda si nu consuma lactate sau stiu eu. Si cu parintii stai linistita, nici ai mei nu stiu si daca nu si-u dat seama in 5 zile cand abia vorbeam, acum e floare la ureche. Merita iti zic eu :X. Numai ar fi bine sa ti-l bagi la un salon...:-s

SUCCES!
P. S : Chiar merita! N-o sa iti para rau tongue:X

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine nu iti pui ca o sa te deranjeze rau, mai ales cand mananci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai grija ce mananci, ce bei nu patesti nimic si ti-l faci la un salon, si simti doar cat iti iese acul pe partea cealalta. E un lucru normal sa ti se umfle primele 3 zile. Eu asa am patit. Dupa in 2 saptamani nu mai ai nimic.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciao, am pierce in limba de ieri si mi s-a umflat limba si ma deranjeaza ca este mare. Abia astept sa pun altul. In timisora l-am pus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza ca pierdutul gustului nu e adevarata si eu am sub limba. E tot okwinking mi l-a facut si mie prietenul. M-am obisnuit, il am de 1 saptamana happy in limba nu vreau. Sunt prea multe riscuri si arata urat (dupa parerea mea ) thinking Faceti-va in ureche sau spranceana e mai misto happy big grin pentru 50 lei nu muritiwinking

Alte răspunsuri