| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac pierce in limba singura, întrebarea mea este dacă acul trebuie băgat într-un loc fix al limbii, ce se întâmplă dacă nimeresc o vena si daca va curge sânge? Fără răspunsuri gen "dai bani dar mai bine fa-ti la salon", mi-am făcut 8 la salon dintre care 6 s-au infectat iar acasă mi-am facut 3 si niciuna nu s-a infectat asa ca mi se pare mult mai safe totul acasă si riscurile de infectare mult mai mici decât la salon(mi-am făcut singura smiley, septum si in ureche) doar ca in limba mi se pare mai riscant de aceea vreau sa fiu cat se poate de informata. Rog seriozitate

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Limba e un muschi, nu te juca cu pierce singura.
Daca nu faci gaura unde trebuie si nimeresti o vena risti hemoragie si poate si alte complicatii.
Plus ca e f greu sa iti faci singura.
Am si eu de peste 10ani dar facut la salon.