| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi pun pierce in limba. Am mai avut dar mi s-a desfacut si nu am mai reusit sa-l pun inapoi. Am auzit ca daca il fac singura as putea sa nimeresc vreo vena ceva si sa pierd gustul. E adevarat? Care faceti pierce si sunteti din Tm va rog sa-mi lasati un id de mess sau ceva.

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pot sa te conving sa nu-ti pui un pierce in limba. Stiu toate sau aproape toate riscurile pe care le implica. Daca nu ai experienta in asa ceva eu zic sa nu-l faci singura. Trebuie sa stii exact unde sa-l faci si cum. Faza cu nimerit vena. Este un risc foarte mare. Daca nimeresti una dintre venele de sub limba te poti ineca cu propriul tau sange si singura metoda de a remedia asta este sa o cicatrizezi... suna tentant? Du-te mai bine la salon si lasa pe cineva care a mai facut asta sa-ti faca. In Tm gasesti un salon in spate la complex. Sunt persoane specializate in asa ceva.
Gustul nu prea ai sanse sa ti-l pierzi. Adica papilele gustative sunt pe toata suprafata limbii sunt multe. Poti distruge cateva, dar tot raman. Nu o sa-ti pierzi gustul. Doar vei sta cu limba umflata o perioada. Daca te decizi sa faci pasul asta (sa-ti faci piercing in limba) evita lactatele timp de minim 2 saptamani si chiar o luna pana la vindecarea completa, in caz contrar risti sa ti se infecteze urat de tot.

83 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu azi mi-am facut pierce in limba si pot sa spun ca e ok... big grin Mi s-a desfacut odata filetul dar am fost atenta si pierce-ul inca n-a iesit din limba si l-am infiletat la loc. Daca vrei sa iti faci pierce in limba e ok, dar a grija cine ti-l face... mie mi l-a facut un tip, care se pricepea, a avut mana super usoara adica, abia daca am simtit cand mi-a facut pierce-ul big grin (fara amortizor) Poti si la salon la fel de binewinking E alegerea ta, dar te sfatuiesc sa te duci la cineva priceputwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasati prostiile cu astea. Puneti-va pierce in limba ca nu patiti nimic. Sunt atatea prostii im lumea asta care sunt mai grave decat asta. Eu sunt din Tm fac si eu gauri la altii dar inca nu ma bag la pierce in limba. In rest fac oriunde. Daca aveti nelamuriri baiatnebun_no1 yd. Raspund la oricine.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ma?laughing) Eu am pierce de 3 luni si cand mi l-am pus n-am putut sa vorbesc 5 minute si salivam intruna timp de 5 minute. Am 13 ani. Pierce-ul a fost facut intr-un magazin de imbracaminte. Am dat 50 lei si m-a tinut cu limba scoasa vreo 10 minute si m-a dat cu lidocaina ca sa amorteasca. Bineinteles ca nu am putut sa stau atat cu lidocaina aia ca are un gust oribil si mi s-a facut rau.blushing Eu n-am mancat lactate 4-5 zile si dupa am uitat ca nu trebuie si am inceput sa mananc si aveam puroi.thinking dar am mancat foarte mult. Numai ca-mi lua vreo ora dar asta-i partea a2a.blushingsi mama nu si-a dat seama ca am pierce. Vorbeam sasait dar nu si-au dat seama ai mei. Cam acum.in jur de 2-3 saptamani i-am zis mamei si m-a pus sa-l dau jos si cand stau cu ea il dau jos. Dar noroc ca nu mi se astupa gaura. Asta a fost a2a oara cand mi-am facut gaura. Prima data mi-am facut-o singura. Era in ziua dupa pasti sau inainte nu mai stiu. Cert e ca eram in vacanta.laughing) eram singura acasa si era vreo 2:00 dimineata si aveam in gand de mult sa-mi fac si aveam toate cele acolo numai ca atunci nu mi-am amortit limba si n-a curs asa mult sange. Si dupa mi l-am dat jos. Acum il mai am pe asta si n-am de gand sa-l dau jos.laughing) Pupici.:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa ti-l faci la salon. De obicei insa costa destul de mult asa ca poti sa il faci si singura - http://www.myvideo.ro/watch/7866528/Pierce_in_limba. dar sa fii atenta :)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am pierce in limba buza si in nas. Mi-am dat singur pe toate si ala din limba a fost nasol cu mancatul. Nu ti se intampla nimic, dar sa il dezinfectesi in fiecare zi ca altfel se umflahappy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am pierce in limba de 3 zile, mananc putin greu dar nu foarte. Nu am avut dureri deloc, atata ca s-a umflat limba si e alba. Daca iti faci un pierce in limba trebuie sa stii ca ai putin de lucru cu el dupa fiecare masa sa il ingrijesti, sa-l cureti timp de minim 2 saptamani. Si inca ceva. mergeti mai bine la un salon specializat. nu va mai lasati pe mana colegilor sau prietenilor ca nu-i okei tongue. Spor.

Alte răspunsuri
| LucianP a răspuns:

Frate cand va aud. Eu am avut pierce dat de 5 ori ca am avut problema cu parintii. Sa stii ca faza cu venele si toate cele e adevarata dar...nu mi-e frica happy si mi l-a dat un coleg de cls. Faza cu mancatul, cand mancam durea dar nu era insuportabil.

| kissyou a răspuns:

Eu mi-am pus(singura) pierce in limba de o zi si nu mi s-a umflat deloc si nici nu ma doare. Deci am vorbit super corect de la inceput si am mancat tot ce am vrut chiar daca un pic mai greu la inceput pana m-am obisnuit. Acum depinde de la o persoana la alta, dar ce vreau sa spun este ca am o prietena care si-a pus pierce la un salon specializat si cine i l-a pus la pus stramb, iar dupa o saptamana de chin i s-a mai si infectat asa ca a mers la doctor, desi ce-i drept sunt multe riscuri si cand ti-l pui singur.

| PrInTiShOrUl a răspuns:

Nu mai speriati lumea, eu am pierce in limba, mi-am pus la un salon nici nu m-a durut si nici nu am probleme. Singura problema este cu mancarea prima data pana ti se dezumfla limbawinking

| silesexosu a răspuns:

Ce sa iti spun eu...pai am piercing in limba de aproape 2 luni si nu ma incurca cu nimic la vorbit, la mancat nu am probleme. Eu m-am lasat pe mana unui coleg de clasa care se ocupa cu asa ceva, nu am fost la nici un salon dar exista riscul sa iti fisurezi o vena si e cam greu de controlat sangerarea. Si eu iti spun la fel du-te la un salon sau lasa-te pe mana cuiva care a mai facut asta si stie ce face. In primele 4-5 zile limba ta va fi umflata, iti recomand sa iti iei un pierce mai lung ca sa ii dea voie limbii sa se umfle, altfel te va durea ingrozitor si va trebui sa il scoti. Iti recomand sa mananci supe in special cele la plic asa zisele instant, evita lactatele si nu manca ciorbe cu fidea, taitei, etc. Iti va afecta putin vorbirea in aceste 4-5 zile, dar dupa nu mai ai nici o problema. Succes.

| Emo1Kidddd a răspuns:

Deci daca ti-l faci singur nu patesti nimic doar ca iti trebuie un ac special care se numeste cateter cel roz e pentru limba...si eu mi-am facut singura si nu am patit nimic

| FloraVanilly a răspuns:

Eu mi-am bagat pierce in limba de 4 zile happysi e okay. Nu am putut manca primele 2 zile dar acum e mai okay. Trebuie sa bei ceai de musetel si alte chestiibatting eyelashes

| Maria_6358 a răspuns:

Daca iti vei face pierce sa nu mananci rosii si lactate si sa nu bei cola si sucuri cu acid sau energizante pentru ca o sa te usture limba foarte tare. Sa nu-ti faci pierce singura. Mie mi l-a facut un baiat si am fost foarte multumita. Trebuie sa ai mare griija.

| pysy_6471 a răspuns:

Buna, si eu am un piercing in limba de 4 zile. Mi l-am facut la un salon specializat. Ce pot sa zic in primele doua zile nu am putut manca nimic dar acum mananc greu dar pot si asta e bine. E nasol ca nu am voie sa beau sucuri cu acid si brazeturi etc. dar conteaza cel mai mult ca acum nu ma mai doare limba doar mi se umfla putin seara.

Alte răspunsuri
| pitzpitz a răspuns:

Nu te mai gandi la ce se scrie aiciwinking Cu cat te gandesti la pericole cu atat mai mult ti-e frica. Eu nu stiam de pericolele astea si nici nu m-am gandit. L-am pus, am avut limba umflata vreo 3 zile si gata, am pierce-ul in limba de 4 luniwinking Sper ca o sa iti placa si tie cum mi-a placut mie.