| Larisa_3441 a întrebat:

Vreau sa scap de punctele degre de pe nas si cosurile de pe diferite locuri ale fetei am inercat de la clean&clear lotiuna tonica dar in zadar, si un fel de scrub :nimic, ieri am cumparat un sapun dove si ma spal cu el pe fata in fiecare seara cred ca e mai bine asa, si mi-a cumparat sora mea de la bioderma o crema anti-roseata si o folosesc de o saptamana si nicio scimbare.As vrea sa incerc produse de la vichy si am vazut aceasta crema pentru puncte negre
1.ati folosit-o este buna?
2.cam cat costa?
3.se gaseste la farmacii.
Si va rog dati-mi alte ideei de scapare a acestor probleme sacaitoare si uitati link de la cremahttp://reviewsbyalexandra.wordpress.com/......rfectiuni/
si aceasta de la bioderma:http://www.andyfarm.ro/......l_254.html daca nu merg dati copi&paste FUNDA

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Punctele negre le scoți prin presarea zonei afectate care în prealabil are porii dilatați prin baie de aburi și la final aplici comprese reci pentru închiderea porilor.
Pentru coșuri aplică o mască pe bază de acid salicilic, tinctură de propolis.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cosuri foloseste crema Ivatherm Akne-Syt ( 40-50 lei de la farmacie ) este un pic cam scumpa dar are 30 ml si se pune doar foarte putin in zona cu probleme. Eu m-am dat in fiecare noapte timp de trei zile pe un cos in piele, mare si rosu [ genu de minunatie cu care nu poti iesi din casa ] si mi-a trecut. In prima noapte de la aplicare mi s-a uscat cosu si a prins o coaja si a cazut un pic din coaja, a doua zi inca un pic si a treia zi de tot. Cred ca mi se ducea cosu mai repede daca aplicam cum zic ei, adica dimineata si seara. Mult succes.

| ancaanca_7182 a răspuns:

Incearca Clear Skin de la avon este foarte bun