| KaRioKa a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cu ce pot sa-mi dau pe par ca sa fie radacina mai tare, mai puternica, orice(sampoane, balsamuri, produse naturiste, prduse din casa)dau funsa si voturi

Răspuns Câştigător
| Vanessa95 a răspuns:

KaRioKa pentru ca radacina firului de par sa se intareasca are nevoie de vitamine asadar de untratament si nu te speria nu e costisitor. daca iti faci o masca de par cu ulei de ricin ulei de masline presat la rece si un galbenus de ou(lasi asa cam 30 de minute o ora)si te speli pe cam cu samponul tau obisnuit, sigur parul tau se va vitaminiza.repeta aceasta procedura cat mai des posibilhappysper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O mască formată din ulei de ricin, gălbenuș de ou și vitamina A (fiolă) pe care o aplici pe pielea uscată a părului și pe lungimea lui.
Te speli la două ore mai târziu cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de grâu. Primele rezultate vor apărea după 2-4 luni de utilizare săptămânală.
Pa, pa.

| RoXxy a răspuns:

Deci,pui intr-un bol un ou apoi vitamina A uleioasa cateva picaturi+jumate de sticluta de ulei de ricin si te dai pe radacina parului inainte de a face baie.Lasi sa actioneze timp de juma de ora-o ora(iti ti parul invelit intr-un prosop in tot acest timp) dupa care te speli.Nu numai ca iti va intari firul de par de la radacina dar iti va cxreste si mai repede parulwinkingSucces!

| Anaa_5470 a răspuns:

Este foarte buna urzica(iti faci o infuzie)sau uleiul de ricin(te dai cu el la radacini).happy

| AndreeaBerceanu a răspuns:

Cu sayos e tare bun si cu wash&go