| Lola200228 a întrebat:

Vreau un răspuns urgent. Dau funda.
Mi-am achiziționat un kit pentru unghii cu polygel. Și mi-am comandat și baza, primer, top coat etc dar nu mi-au venit încă și gen azi am nunta și vreau sa îmi fac unghiile cu gel. Ce pot sa pun in locul lor pe unghii pana îmi ajung? Ce pot folosi in loc de primer sau baza?
Și ce se întâmpla dacă nu aplic toate astea?
Va rog sa îmi răspundeți. Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Fetytza99 a răspuns:

Pentru o zi cred ca ai putea înlocui baza cu o oja semi pe culoare nud, doar ca nu stiu daca o sa ți se prindă. Dar poti încerca.

| sierra1 a răspuns:

"Vreau un răspuns urgent"

dacă nu bați și cu piciorul în podea, n-ar efect

| Alex662 a răspuns:

Dacă nu le folosești, depinde de unghia fiecăruia, eu din proprie experiență îți spun că am ajuns la medic spicialiat cu unghiile dezastru, exfoliate fiecare strat până în carne, cred ca cel mai simplu ar fi să îți faci o manichiură simplă o singura culoare doar pentru evenimente decât să faci experimente si sa fie nereușite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Lola, păi azi sîmbăta nu se lucreaza, de luni in colo o sa vină, stiu este prea tarziu, dar depinde tu in ce zi ai facut comanda, pana o proceseaza ăia o impacheteaza, marti miercuri e la tine. Acum da cu ojă cu uscare rapidă culori deschise roșu, roz alb.