| allleee0 a întrebat:

am achiziționat recent un kit de manichiura cu polygel. În kit nu am primit bază pentru unghii sau polygel asa ca le-am achiziționat separat.Am facut ce trebuia facut cu unghia naturala și cand am pus tipsul cu gelul pe unghie si l-am pus sa se usuce la lampa uv, tipsul se dezlipea foarte greu sau se dezlipea cu tot cu gel.Nu stiu ce am facut gresit dar sigur am facut ceva.Prima data am pilit unghia naturala si am împins cuticula bine, stiu ca trebuia îndepărtată ca altfel unghia nu va tine mult dar nu aveam cu ce sa o indepartez. Dupa aceea am aplicat un strat de bază si am asteptat sa se usuce la aer. La fel am procedat si cu primerul. Dupa am aplicat tipsul cu gelul si mi s-a intamplat asta. Vreau un raspuns urgent de la cineva care stie ce am greșit.Tin sa mentionez ca sunt incepatoare si nu mi-am mai pus unghii cu polygel pana acum.M-am documentat destul de bine.Maine as vrea sa imi pun unghii pentru duminica asa ca am nevoie de un raspuns urgent.Multumesc

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Buna

Ciudat, nu stiu de ce ti s-a intamplat asta.
Nu pot sa iti ofer un raspuns fiindca nu sunt manichiurista dar cel mai bine cred ca le intrebi pe tipele de pe Youtube care fac tutoriale / pe bloguri si in mesaje private pe Facebook la pagini de manichiuriste sau la profilele lor private.

Iti urez succes!

| allleee0 explică (pentru Sophieka):

Bine.O sa caut pe cineva, multumesc!

| Dolyta a răspuns:

În caz că mai dă cineva de această întrebare, cum am dat eu acum de ea, o sa las răspunsul: baza NU se usuca la aer, ci în lampă uv/led 60 secunde