| miruna29_9106 a întrebat:

Vreu si eu niste statusuri noi. cine vrea sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| chelie91ptm a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/statusuri-noi-pagina-3.html

http://www.statusuri.ro/

1) Citeste acest status de despartire pentru ca ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit, iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit …
2) Se prelinge o lacrima din ochi … si nu inteleg ce e cu mine … stiu doar ca mi-e tare dor de tine …
3) Nu-mi doream sa simt iubirea…acum o am in gand…in final ramane amintirea…risipita-n vant :(
4) Urechea unui ac este destul de mare pentru doi prieteni; lumea e prea mica pentru doi dusmani …
5) Mai bine ros de lanturi … decat de remuscari …
6) Iubire pierduta… dragoste nemaivazuta… putere deplina… si un sentiment deplin de…… singuratate…
7) Nu imi dau seama prea bine daca sentimentul pe care il incerc gandindu-ma la tine este regret pentru tot ceea ce am pierdut sau nostalgie pentru timpul… pentru etapa din viata care a trecut…
8) In ziua care te-ai nascut era urat tare afara si ploua, dar plangea cerul ca a pierdut un inger :(
9) Cel mai rau… ma doare faptul ca ma doare… :(
10) Nu pentru acum, nici pentru candva… ci pentru atunci… cand ma vei uita!
February 15th, 2009 | Posted in Statusuri triste | No Comments
Statusuri de agatat 6

1) Il iubesc … da` prostu` nu-si da seama …
2) Stinge lumina si aprinde-ma!
3) Am gasit un inamic cu numele "pupic"… ti-l trimit rapid ca e cam mic si l-am prostit… e mort dupa buzele tale, daca nu te pupa moare :*
4) Copilul din mine te adora…
5) Sunt echilibrul irezistibil intre dulce si amar…
6) Intr-o zi m-ai intrebat de ce sunt asa transpirat… dar n-am putut sa iti rapund ca ma topesc dupa tine…
7) Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?
8) Am observat ca… nu m-ai… observat!
9) Du-te tare, vino lent…
Pentru mine n-ai talent…
Te dobor dintr-o singura miscare
Ca sunt fata cu valoare.
10) Stiu, am un talent nativ… sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ…

7 răspunsuri:
| Stefania96dfg a răspuns:

Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

Tine minte ca ... o lacrima adevarata e rece ...

Merg mai departe si le las pe toate`n spate . Fapte consumate si vise spulberate

Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

» E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele ! ♥

Uneori, îmi place să testez oamenii. Nu pentru că nu aş avea încredere, ci pentru a vedea cât de mult ţin ei la mine. ♥

• E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

» Zâmbeşte. De ce ? Pentru că poţi ! ♥ =D

» Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

~ Uneori, când asculţi o melodie tristă şi priveşti în jurul tău, îţi imaginezi întreg videoclipul...

Nu regret nimic din tot ce s-a intamplat !

Viata n-are maini, dar tot ne mai da cate-o palma.

Fa-ti prieteni noi, dar nu-i uita pe cei vechi!

Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai !

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

Sentimentele sunt cea mai dura arma!

Pastreaza copiaDar nu uita originalul

Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei,ci pentru ca asa simti...

Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta !

Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Un lOoK d bad g!rl . O inim@ d goOd chiLd . Eu pot sa fiu ca si tine Oricand . dar tuh qa mine Nikiodata.

n-o ai ''tu'' n-o au nici ''alti''.[] e genu de fata care nu se baga in relati[:X]!

E genu' de fată care ştie ce vrea dar nu o să ştii niciodata ce e în inima sa.

E atata de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Esti raspunzator pentru cum se-mbraca, motivul pentru care ar iesii noaptea pe strada, tu influentezi felul in care se poarta, ca tot ce face e pentru ca tie sa-ti placa.

Spui ca e pustoaica si nu`tsi place asa , dar asa cum e ea tsi-a furat inima . Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii itsi piere chefu` de`a face mishto.

De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca mashina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer,acesta este portret robot de fraier .

.Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu !

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat !

Nu mai e Ea Fetitza ce tacea!Astazi iti spune PA,ieri poate'i pasa.

TotsSi baietii dp` tne zbiaraa Ca ai cu cee esti criminalaaa

Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Shi daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

.Nu Sunt Pe Bucatzi`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

Parca e ea.Cea care spune mereu "te iubesc" in loc de "multumesc":X

Curaj sau doar tupeu Sa intri in jocul meu.

TotuShi ma admiRa,pentRu ca Sunt cOpil si am o lumE de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

nici0data nu e prea tarziu` ! t0ate tre` sa le`ncerci, incearca`le pe viu ! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu ,ridica d0ar degetu` mijl0ciu

[[Si-ti mai spun ceva din ambitie,pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie]]

Viata cateodata e in alb si negru...dar port mereu la mine o cutie de carioci!

Acuma zi,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost.C urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

Multi imi gasesc defecte.Impresii in cap .Zi de zi cate`un fraier se crede baiat de baiat

Ceea ce il usuca pe tati meu de bani E pustoaica lui de 17 ani

ma vrei nu? dar iti zambesc si'ti spun bye bye!

.Fii falsă`!Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers!Toată lumea joacă pe interes!

Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Dak Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita ! Castig Orice Meci,Pe Scena`ti Dau Scor Iar Dak o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

Pune STOP cand te streseaza explika`i ca exagereaza nu`ntselege? abereaza? spune`i PA si se calmeaza!

.[Fata: Crimanala,sentimentala,afacere ilegala, Senzuala, profesionala, treaba e km temporara]

Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!

Ea nu te minte, arata ce simte! Vorbeste cuvinte intelese de Ea.

~ [ ] Nu esti decat un pusti de bani gata Sponsoru e tati vezi ca stie fata [ ] ~

Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

Dozeaza-ti esenta in cuvinte,cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

•»Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

•Facem tot ce stim si nu ne oprim• Traim viata din plin•

• Imi place sa cred ca n-am pierdut nimic. Si daca am pierdut ceva, inseamna ca nu mi-a trebuit.

Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii ...Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

Ca au fost clipe si clipe,ai uitat sau nu,eu te-am iubit,tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu...Atat am asteptat, sa vedem daca-ntelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii ce sa alegi.

Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti.Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat.

Si poti sa pleci departe,n-o sa te caut acum,ca`ai dat foc inimii mele sh`ai lasat-o doar scrum!

In viata mea intra cine vrea,sta cat poate,dar ramane doar cine merita .

mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

Zambeste chiar daca ai sa cazi.Zambeste chiar daca soarele apune si azi !

Loviturile vieţii nu sunt numai distructive, ci şi constructive; ca loviturile ciocanului în dalta unui sculptor priceput.

De vrei, du-te departe, dar nu te mai intoarce
Sufletulului meu da-i pace, nu te mai preface!

Am jucat cum mi-ai cântat, şi nu mi-a fost deloc bine
Dar a venit vremea,să cânt acum eu pentru tine.

Nu vreau un baiat care sa-mi dea luna de pe cer, si mai mult de atat nu sper ,vreau pe cineva care in fiecare seara suna sa`mi spuna, "Ai grija de tine, te pup, noapte buna".

Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata .Te las linistit in lumea ta de gheata.

Prefer sa ma descurc cu ce am,prefer sa nu tac,prefer sa nu las,prefer sa sper in continuare,prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare .

Dacă nu poţi, e treaba ta!uit-o că ea te-a uitat deja! ieri când ai plecat , erai orbit de fericire, dar azi . începi să simţi că fără ea nu-i bine

Să începem cu începutul:de azi promit să uit trecutul.

Probabil c-ai sa plangi, dar stiu prea bine...ca plangi doar din orgoliu pentru tine.

Esti ca-n povesti,nu mai esti.Ce conteaza?nu conta!Că erai parte-ntreagă din inima mea.

Si te rog sa intelegi ca n-am cedat, am mers si mers.M-am oprit sa-mi amintesc ca-n viata totu' are sens.

Hai,intoarce-te si indrazneste sa ma privesti o data cum o faceai mai demult.Nu pentru ca te vreau inapoi,ci doar ca sa vezi ce ai pierdut !

Nu ma intreba ce si cum am facut.Priveste doar rezultatul:fara mine esti pierdut!

Toate fetele stiu ce vreau sa spun.Sterge-ti lacrima,mergi mai departe,nu-i un sfarsit de drum !

Shi daca ai fi iubit-o,te-ai fi intors de mult la ea.

Auzi,n`am inima de piatra.Nu esti primul care pleaca.Dar`esti primul care`ash vrea`ntr`o zi sa se intoarca

Fiecare greseala imi face cate un bine, n'am incredere in oameni am incredere in mine!

Daca vrei sa stii cum pot trai fara tine si ce rost mai are viata mea,iti raspund ca ma descurc destul de bine si am uitat tot ce ieri nu puteam uita:p:X !

Si cireasa de pe tort:Carul Mic şi Carul Mare le-ai pus, Doamne, la loc sfânt.Sus pe cer...dar, de ce oare, ai pus boii pe Pământ… ?

• De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu…

• Dragostea e ca o clepsidra, cand ti-se umple inima ,ti se goleste creierul…

• Cine iubeste si tace, nici dracu n-are ce-i face…

• Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador…

• Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…

• Dragostea e ca vopseaua unei masini.se obtine treptata, din mai multe straturi iar dupa ce este aplicat si lacul se gaseaste cineva care sa o zgarie….

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu…. iubirea mea !

• Nu te speria!Sunt la spital!m Mi-au gasit ceva la inima Fii fara grija, operatzia nu a reusit.Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

• Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa…

• Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…

• Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta…

• Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti…

• Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice !

• Ce sa scriu?… nu incap decat 160 de caractere… oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

• Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…

• Tu ma faci sa rad, tu ma faci sa plang. tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa
iubesc !

Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo…

Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga…

Te uiti la mine invidioasa pe sub breton dar eu te vad mai pierduta ca un apel pe telefon

Nu te SuPaRA baiatu meu nui nik de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut. M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.

Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…st cuv cu kre u inima mi-ai frant,acum stiu ca-n serile senine,uneori sh ingerii mai plang

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost !

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei DiStruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte DoOlce "

Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti?Cum pOti sa ceri daCa u nu iubesti

(draguta )- M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

Mai e putiN , mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa sti ca-i doar o incercare trecatoare

Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari

•Nu te supara daCa l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»

•De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang! •»

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei . Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

» »Imi zici ca e gOlan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeSte pe mine…

Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !

?»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fOst cel care ne-a indepartat. «?

Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale….Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«

Cum e cand persoana iubita te ignora,cum e cand cel pe kre il iubesti o iubeste pe alta?…….inima iti plange,dar n`ai ce face ! Itzi vine sa urli dar te abtzii,taci,plangi……"«

Fata desteapta saruta,dar nu iubeste,asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita

Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta….Zambeste celor kre te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe kre ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Stiu ca sunt diferita in felul meu,si ca uni nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc,chiar daca unora le displac.

Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti….e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…

Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,….Sa te ridici….Cand altii te doboara,….Sa poti pastra….Cand altii vor sa te alunge….Sa razi chiar daca sufletul iti plange…….Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea ! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand Inima iti plange….

*Cand iti voi vedea zambetul si voi sti ca nu e pentru mine atunci imi vei lipsi cel mai mult...

*Iubirea incepe cu o imbratisare, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

*Un milion de cuvinte nu te vor aduce inapoi. Stiu pentru ca am incercat. Nici un milion de
lacrimi. Stiu asta pentru ca am plans.

*Daca as fi nevoit sa aleg dintre a respira sau a te iubi, as folosi ultima mea rasuflare spunand: te iubesc!
*Cea mai pasionata iubire are cel mai rece sfarsit.

*Nu ai avut niciodata nevoie de ajutor si iubire, m-ai tradat pentru a te salva pe tine...

*Cumva simt ca imi pierd steaua, ma pregatesc sa dispar, iubirea ta a stins lumina ce ma tinea viu.

*Sper ca sti ca au inceput sa se vada liniile false din zambetul tau.

*Cum mai pot spera cand un nor sta deasupra mea? Tu esti partea din mine pe care vreau sa o inlatur.

*Iubirea e zgomot, e suferinta, iubirea este acea melodie trista pe care o cant mereu.

*Inima ta nu este deschisa asa ca trebuie sa plec, vraja s-a rupt...te-am iubit atat de mult.
*Tu esti lectia pe care a trebuit sa o invat, eu am fost castelul pe care tu l-ai ars.

Adorm in fiecare noapte cu gandul la tine \ din vise nimeni nu m-I tee poate lua ! Acolo esti cum vreau eu [si doar a mea ]. Pacat ca nu pot schimba visele cu realitatea !
Inainte iubeam sa te ador, Acum iubesc sa te omor .

| denis112 a răspuns:

Povestea noastra in care doar noi suntem eroi.

Ia zi,cine pe cine minte?

Eu am probleme, iar tu, vii cu mine!

Defectu' tau este ca ai calitati perfecte

Ce-mi place mie dispare repede

Tu cauti un vinovat, doar uite-te-n oglinda!

Sunt din melodiihappy:*

| BlackPearl_7260 a răspuns:

Aici gasesti mai multe pe blogul meu, pun in fiecare zi status noi :* www.ana-anye.blogspot.com si mai e un site www.status-uri.tk ai o multime de status :* funda te rog :o3:*:*:X te pup :*

| miruna29_9106 explică:

Ms mult!

| miruna29_9106 explică:

Ms stefy!:*

| larisaa_3245 a răspuns:

Iubirea este...hmmmm nimeni nu stie ce este dar cu totii cunoastem sentimentul cel putin o data in viata simtim ca iubim iar atunci suntem in nori dar de cele mai multe ori ajungem pe pamant inapoi dar avem senzatia ca mult mai bine ar fi sub pamant asta e iubirea incepe cu niste "fluturi" in stomac dupa iti cresc aripi ajungi sa zbori in inaltul cerului cu pers pe care o iubesti dar vine furtuna ( gelozie, posesivitate, minciuni, infidelitate) si parca deodata te ratacesti ii scapi mana si nu-l mai regasesti si atunci aripile se usuca, cad si odata cu ele cadem si noi si ajungem sa vedem din nou cruda realitate... Am trait cu totii o iubire imposibila, o iubire ilegala si naiva, in care iti spuneai mereu ca se va intoarce, ca se va schimba.