| xDianaaaaa a întrebat:

A dat cineva examen din sursa externa pentru pompieri/politie/jandarmi? Daca da, imi poate da cineva o idee despre cum decurge examenul scris, cel din legislatie. De obicei bibliografia este destul de mare. Intrebarile sunt usor de luat prin eliminare? Ma refer dupa ce am citit cu atentie continuturile, cred ca nimeni nu a reusit sa invete cu exactitate tot. FUNda

5 răspunsuri:
| GiorGicaSurubelnitaAKAAjutorulThau a răspuns:

Intrebarile sunt din gramatica limbii romane si ar trebui sa te pregatesti minim jumatate de an. pe de alta parte din cele 90 de intrebari (60 romana, 30 ai din engleza) partea de engleza nu trebuie neglijata. Ultima oara nu au fost medii prea mari. In mare parte daca stii materia 5-8 de gramatica ar trebui sa te descurci. alte detalii cu partea sportiva si examenul psihologic sau cu ce crezi ca te pot ajuta putem sa vorbim pe privat. Eu la randul meu o sa incerc la anul.

| xDianaaaaa explică (pentru GiorGicaSurubelnitaAKAAjutorulThau):

Sursa externa. Nu scoala. Din sursa externa se da din legi. Daca nu stiti va rog sa nu raspundeti ca sa incurcati lumea. Am dat examenul, am intrat, multumesc pentru deranj.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru xDianaaaaa):

Cum au fost intrebarile? Grele, usoare? Si s-a dat doar din legi?
Imi poti povesti tot procesul gen? Multumesc frumos

| xDianaaaaa explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

E de invatat ceva. eu am avut cateva sute de pagini. si sunt destul de multi care concureaza, pentru ca na, intri direct. Apoi este examen psihologic si medical, la care esti verificat cam in totalitate

| CristinaBobar a răspuns (pentru xDianaaaaa):

Proba sportiva nu este? doar din legi?