| Betty18 a întrebat:

A-ti platit vreunul taxa de inscriere la facultate la Iasi prin BRD? Unei prietene ii este frica ca cica daca nu este bine laughing daca asa scrie pe siteul universitatii...pe chitanta scrie si la ce facultate ai platit taxa?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, prin BRD chiar trebuie platita. Si da, pe chitanta scrie facultatea. Fi-meu n-a platit taxa de inscriere anul trecut, ca era scutit, dar, a platit prin BRD taxa de confirmare a locului si am platit-o la noi in oras, iar apoi s-a dus la Iasi, la facultate, cu chitanta aia si i-au acceptat-o fara probleme.
E chiar mai sigur sa te duci cu taxa platita deja pentru ca la BRD-ul ala de langa Universitate sunt niste cozi ingrozitoare si pierzi o gramada de timp.

| andreeadag a răspuns:

In primul rand "ati platit" se scrie legat! In al doilea rand, poate merge la ghiseul facultatii la care se inscrie pentru a plati taxa sau la orice brd, iar chitanta se prezinta la secretariat fiind in dosarul dat la inscrierewinking! O zi buna!
P.S: Colegii mei si eu pe parcursul unui an am folosit BRD-ul pentru a plati taxa de inmatriculare sau taxele semestriale, depinde de caz!