| Archangells a întrebat:

A vandut cineva produse de pe Amazon-Amazon Seller? Cum se procedeaza, cat se castiga?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Http://amazon-seller.ro/

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Site-ul amazon-seller.ro este de fapt un blog personal, in care un roman, numit Sergiu si-a deschis un magazin online pe amazon, unde vine produse romanesti.
In blogul lui, da informatii despre cum sa devii vanzator bun pe amazon.

Amazonul este o platforma online de vanzare-cumparare, exact la fel ca si Ebay, aliexpress si multe altele.
Nu-i nimic diferit in a-ti face un cont acolo, trebuie doar sa stii putina engleza ca sa-ti faci corect profilul, sa-ti legi profilul de contul bancar, sa stii sa postezi poze si informatie despre produsul pe care doresti sa-l vinzi, in asa fel incat sa nu fii pacalit, sau in pierdere.
la vanzarea trebuei sa tii cont de pretul produsului, ca sa fii in castig, de plata transportului in caz in care se vinde international si de asigurarea marfii pe transport.
Sa nu uitam ca, banii odata intrati in contul personal, trebuiesc raportati la sfarsit de an ca venit si platit impozit la ei.

| Kaℓi a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce ii raspunzi, daca nu stii despre ce e vorba?

| Kaℓi a răspuns (pentru Violleta2022):

Foarte tare! prima data ii spui ca vorbeste tampenii, ca pe amazon se cumpara nu se vinde... si acum editezi cu informatii din link-ul pe care i l-am dat laughing respectele mele, cucoana! sper sa primesti funda happy

| ee a răspuns:

Am trimis poze cu buletinul, cardul, extras de cont nu stiu ce sa mai trimit ca tot vine ca nu e bine ca sa activez contul de seller?

Dear Seller,

As part of our commitment to providing a more secure and trusted marketplace for our buyers and sellers, we recently asked you to provide documentation that confirms your account information. We were unable to verify the information you provided and are requesting that you resubmit the information so we can complete our review and activate your account.

These guidelines cover common scenarios that will help us review your documentation:.

For national ID cards, both sides of the card must be submitted in one digital file.
Each document must be clearly readable in its entirety without any blurry information or camera flash reflections.
The information you enter into the verification form (such as your ID number or name) must match the information on the documents you submit.
If we ask you to provide a bank account or credit card statement, we are unable to accept screenshots. The digital statement file must include:
The bank's name, logo, and address
The account holder's name
The date the statement was issued (must be issued in the past 90 days)
We are currently unable to accept these documents for verification:
Bank passbook (except in India and Japan)
Utility bills (for example, electricity or natural gas bills)
Business registration certificate
Photo of a credit card
MS Word file (file extension.doc or. docx)
For more information about the review process and documentation requirements, please visit our help page

When you're ready to resubmit your information, log in to Seller Central and follow the instructions on the identity verification page.
Log into Seller Central ›

If we do not receive your documentation within the next 30 days, your case will be closed, and we will not be able to activate your account to sell on Amazon. For security reasons, we can only accept documents uploaded through the identity verification page on Seller Central.

Sincerely,
The Selling on Amazon team