| IonuţD93 a întrebat:

Acum cateva zile am dat probele pentru angajarea in armata si am picat la proba sportiva, si vreau sa mai incerc si la sesiunea viitoare dar nu stiu cat este valabil dosarul stie careva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sesiunea este in acest an dosarul este valabil, va trebui doar sa te reinscrii. Daca sesiunea este anul viitor atunci va trebui un nou dosar. Succes si numai bine!

| IonuţD93 explică (pentru Ioandelasal):

Ahaa mersi, dar stii cumva daca trebuie sa dau din nou si testele de inteligenta si psihologicul pentru ca pe astea le-am luat?

| Ioandelasal a răspuns (pentru IonuţD93):

Este tot asa cum ti-am spus. Testul de inteligenta si examenul psihologic sunt preliminare, trebuie sa fii declarat admis pentru a continua cu probele sportive si examenul teoretic. Daca mai exista o sesiune de examene in acest an nu le vei mai da. Daca este doar la anul va trebui sa faci totul de la inceput.

3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Daca mai vrei sa dai o data, in functie de cand va fi a doua sesiune exista posibilitatea sa iti expire unele acte ( gen cazierul) iar analizele medicale(astea cred ca se refac dar nu sunt sigura), psihologicul si testul de inteligenta sigur va trebui sa le dai din nou. Cel mai bine e sa mergi sa te interesezi la centrul de recrutare unde ti-ai facut dosarul si te vor lamuri ei cum trebuie. Eu oricum stiu ca daca ai picat acum nu vei putea da decat la anul din nou (asa e si pentru academii, daca dai proba in februarie sa zic si admiterea e in august, nu mai poti da inca o data pana atunci, fiind considerat respins pe anul respectiv)