| Andrutza_5365 a întrebat:

Am 11 ani si incerc sa cant, imi fac sperante si cand ma inregistrez suna foarte rau. Cum as putea sa imi modelez vocea fara lectii de canto sau scoala de arte?

Răspuns Câştigător
| cersenin_2605 a răspuns:

Trebuie sa canti cat mai mult, oriunde si oricand, prin casa, la dus si sa fii foarte critica cu tine. lasa-mi un mesaj pe privat si te ajut eu!winking
Candva eram si eu ca tine>big grin

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Poti sa vrei, dar daca nu ai talent nu ai sanse!

| CarlaD a răspuns:

Daca nu suna bine cand te inregistrezi inseamna ca nu ai ureche muzicala si nu vei putea niciodata sa canti.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Poti cere ajutorul profesorului/profesoarei de muzica sau poti sa te duci la corul scolii.Inregistrarea de pe telefon nu are calitatea buna si nu poti sti daca suna bine sau rau.

| Laminin a răspuns:

Hei!
E bine ca incepi de la varsta asta. Talentul vine de la sine, tu trebuie doar sa vrei. Canta oricand ai ocazia, urmareste concursuri etc. Si nu mai inregistra deoarece nu prea are sens avand in vedere calitatea microfonului de pe telefon sau calculator happy. Bafta multaa!
Gbu :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exerseaza mereu si intreaba pe cineva daca ai voce

| JohnY_9511 a răspuns:

Intra pe youtube si fa vocalize de acolo eu asa am reusit si.fa tot posibilul sa nu canti pe nas ca poate deveni o problema chiar daca tu nu observi...nici eu nu am observat dar cantam pe nas chiar daca aveam o voce super. Oricum fa vocalize de multe ori pe zi si app dupa ce faci vocalize nu vorbi tare si sa nu bei apa.Iti poti distruge vocea.bye