| Andreeaa20 a întrebat:

Am 25 de ani şi nu-mi gasesc un loc de muncă.
Am lucrat la un restaurant dar am fost dată afară din cauza colegelor care işi bateau joc de mine eu fiind mică de statură nu indrăzneam sa comentez!
Nu mai lucrez de 5 luni şi mama m-a alungat din casă. Vi se pare normal sa se comporte astfel? Ii ceream doar 50 lei pe lună, ce ​vină am eu ca nu sunt locuri de munca? Nu am unde sa merg n-am nici macar iubit.
Ce pot sa fac? Dați-mi un sfat

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Locuri de munca sunt dar nu stii unde sa cauti. incearca pe la un supermarket.

| 1997onur a răspuns:

Cum sa fa facă așa ceva ( nu-i normal sa se comporte așa cu tine mai ales ca ești fata ei dacă erai baiat te descurcai ca fata nu-i așa sunt numit nenorociți pe străzi

Impăcată cu mama ta și căutați loc de muncă eu pe olx am găsit locul meu de muncă acolo sigur găsești ceva de munca

| 1997onur a răspuns:

McDonals Kauffland KFS peny Market Billa magazine de haine du-te într-un mall acolo găsești sigur

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns:

Ascultă-l pe Alex. Fă-ți iubit și gata. Dar vezi să fie cu bani.

| HaiMaNene a răspuns:

M-am uitat prin întrebările tale vechi si am găsit una unde din 21 iunie 2021 unde ziceai ca mama tata a murit de tumoră la cap, i-ar acum te-a dat afara din casa?
Cum vine asta? happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din ce cauza i si bateau joc de tine? Ca nu din cauza ca esti mica de statura, asta nu e un handicap, ceva ai facut tu, sau nu munceai deloc si faceau ele si treaba ta si atunci ele sau plins sefului/șefei si ei te au dat afara, sau ai intrat in conflicte cu colegele, numai tu stii ce ai facut cu adevarat, ca nu te da nimeni afara daca esti scundă dimpotriva te ajutau dar daca tu ai creat scandal sau ai furat atunci clar nu te poti angaja nicaieri daca faci asa peste tot, fi sincera si recunoaste ce ai facut.

| Sofer a răspuns:

Fă-ți un iubit și mutațiva undeva unde aveți mai multe beneficii și locuri de munca.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru HaiMaNene):

Si acolo zicea ca are 30 de ani are casă vrea copil, o mincinoasa cine stie ce gogosi spune, adica minciuni desigur.

| HaiMaNene a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Are imaginație bogată laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vi se pare normal sa se comporte astfel? Nu
ce ​vină am eu ca nu sunt locuri de munca? Nici o vină.
Sfat, ca să ce? Dacă nu sunt locuri de muncă, nici iubiți, ce sfat să îți dăm?

| tonyc7 a răspuns:

Depinde unde locuiesti. Daca locuiesti in Bucuresti, gasirea unui loc de munca n-ar trebui sa fie o problema. Daca locuiesti insa intr-un oras micut sau intr-un sat uitat de lume, atunci problema ta este de inteles. Dar chiar si asa, daca te ambitionezi, vei reusi. Nu trebuie decat sa incerci in cat mai multe locuri, sa bati la cat mai multe usi, si trebuie sa gasesti la un moment dat ceva. Insa trebuie sa fii tot timpul foarte atenta la oamenii noi pe care ii intalnesti!

| AVAAVA a răspuns:

Buturuga mica răstoarnă carul mare.
Nu are importanta mărimea.
Când cineva se lega de tine, ignoră.Nu trebuie sa răspunzi agresiunii cu forța.
Atunci când ne credem puternici și răspundem cu forța, la un moment dat vom întâlni pe cineva mai puternic, de aceea fa precum pisica sau cocotarcul. Pisica îngroapă ce pute, iar cocotarcul sare peste obstacole, având picioarele lungi. Căutați la alt restaurant și ignora comentariile răutăcioase.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru HaiMaNene):

Asa este

| StrongHeart a răspuns:

Trebuie sa scapi de oamenii toxici din viata ta si sa o iei de la zero.
Cu sacrificii mari poti sa intorci cartile in favoarea ta, dar trebuie sa fii hotarata si sa nu dai inapoi orice ar fi.
Cauta pe olx joburi, sunt atatea anunturi si au nr de telefon atasat.

| gellalbie4ever a răspuns:

Angajează-te Undeva! Crează profil online pe eJobs, BestJobs, Deltoite, Hipo
Întreabă din magazin în magazin
" aveți locuri de muncă?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu găsești locuri de muncă în orașul tău, caută anunțuri cu oferte cu locuri de muncă pe site-urile dedicate.
Bifează acele locuri de muncă unde se oferă cazare și o masă caldă.
Până te pui pe picioare și câștigi primul salariu, împrumută-te la rude sau prieteni.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt locuri de munca, doar ca trebuie sa le cauti si sa mergi la interviuri.

| haileewatson a răspuns:

Din ce oras esti?
Locuri de munca sunt. Cauta pe ejobs, bestjobs, hipo, jooble, linkedin jobs, jobzz.ro