| lorikloredana a întrebat:

Am 3 carii. 2 la masele si una in fata. Ma tem sa merg la dentist... si nu stiu ce sa fac. Am nevoie de un raspuns urgent. FUNDITA!
SCUZATI CATEGORIA

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Nu ai ce face. Du-te cu incredere la dentist, pana nu ti se agraveaza problemele cu dantura. Sa nu iti fie teama, ca nu doare! Curaj si sanatate maxima iti doresc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca te poate rezolva in afara de un dentist? Un mecanic? Du-te la dentist.Este singura varianta.

| feraryyy78 a răspuns:

Ce este cu teama asta de dentist? Te mananca sau ce? Este o persoana care vrea sa te ajute nu sa-ti faca rau, gandeste-te cand se va termina cat de bine va fi.

| Zâmbett a răspuns:

Mamă Doamne...îmi amintesc când eram mică aveam vreo 6-7 ani şi îmi era frică să mă aşez pe scaun. Şi...pân' la urmă am muşcat-o pe săraca femeie şi am început să ţip rolling on the floor)))). Bine, dar atunci nici părinţii mei nu îmi explicaseră foarte bine pentru că tata zicea că dacă nu merg mă ţine el cu forţa să stau pe scaun. Ei bine, nu trebuie procedat aşa pentru că acel om îţi face doar bine şi în mare parte îţi va amorţi locul respectiv şi nu vei simţi absolut nimic. Iar, după ce vei ieşi de acolo nu-ţi vei simţi locul respectiv decât după câteva ore. E o stare foarte ciudată laughing. Eu când mă duc la dentist mă aşez pe scaun, deschid guriţa, tanti îşi face treaba şi eu dorm laughing. Baftă!