| SNOWTIGER a întrebat:

Buna TPU dau Funda am cateva masele cariate si vreau sa stiu cum pot scapa de carii fara a merge la dentist mentionez ca cariile nu sunt mari va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InvertedDeformity a răspuns:

Singura metoda de a scapa singur de carii este sa iti extragi dintii cariati si nu cred ca vrei.Cel mai bines este sa te programezi la medicul stomatolog pentru a rezolva cat mai repede problema.Caria va ajunge la nerv in 4 saptamani.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice a face tot la dentist ajungi.De asta exista aceasta meserie. Daca ti s-ar strica automobilul la cine te-ai duce? La un cizmar?

| darrio2007 a răspuns:

Orice ai face.Scuze!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să "scapi" de carii fără a merge la stomatolog!

Iar dacă mai aştepţi mult, atunci cariile se vor adâncii/mării sad

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Singura varianta tu ai eliminat-o.

| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa mergi la dentist, e singura varianta dar mai intai de asta trebuie sa le speli toata ziua cu pasta de dinti happy

| TnT123 a răspuns:

Scapi usor cu o pasta de dinti, pentru ca pasta poate indeparta carile mici
funda?

| Memo97 a răspuns:

Salut... ai mai multe posibile variante, daca nu sunt mari poti sa incepi sa te speli pe dinti dimineata si seara, sa iei pastile sau sa mergi la dentist, avand in vedere ca nu sunt mari nu o sa ai dureri. Spalate pe dinti mai deswinking...

| Bodychip1979 a răspuns:

Foloseste pasta de dinti si sa te speli de dinti dimineata si seara, sau acum depinde daca tu nu esti sdravan la cap poti sa iei un patent si sa iti dai cu el in dinti pana dispar carile