| kimora_8189 a întrebat:

Am aplicat pentru job ul de stewardesa la 3 companii aeriene din barile arabe (Qatar si Emiratele arabe unite - Abu Dhabi si Dubai) si am primit mail uri in care mi se cere sa ma prezint la recrutare. insa de curant in anglia au aparut stiri in care femeile din europa de est care muncesc in partea asta de lume au fost violata si omorate. voi ce parerea avti? ar trebui sa merg? avaeti cunostinti cu astfel de job uri?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă îți este frică la ce te prezinți la astfel de job-uri?
Până să te violeze poate exploda avionul și nu mai ajungi la ei!
Dacă vezi atât de sumbru lucrurile, stai la cratiță, nu ești curajoasă.
De violat și omorât poți să o pățești și când ieși din scara blocului, etc.
Ai înțeles ce am vrut să-ți transmit.
Curaj și mergi la recrutare.
Pa, pa.