| Diana7383 a întrebat:

Am fost operata de apendicita pe 18 ianuarie, pe 27 azi mi-am sos firele.Intrebarea mea este daca pot merge maine la scoala? doctorul mi-a dat scutire pana luni.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Poti sa mergi la scoala, desi ti-as recomanda sa te duci abia Luni, asa cum scrie in scutire. Acel medic ti-a prescris exact pauza necesara pentru o minima recuperare fizica, deci, nu degeaba ti-a dat scutirea pe acest termen.
Stiu ca iti este teama ca vei pierde din orele de curs, dar pentru binele tau e mai bine sa asculti de medic.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai scutire, până luni stai acasa, ești în convaleșcență.
Sănătate!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Stai pana luni acasa.Este mai bine.Sa nu ti se redeschida operatia.

| Alphabeat a răspuns:

Daca te simti in stare, du-te, dar mai bine asculti de doctor, nu te forta!

| Andrei_George_1995_b9pR a răspuns:

Si eu am fost operat la apendicita, dar am stat in spital parca 2-3 saptamani si pe urma mi-a dat scutire de 2 sapt. sa stau acasa... eu am mers dar nu am facut sport am stat numai in clasa. daca faceam mult efort riscam sa se intample ceva. bafta

| ZuZuAnDrEiO a răspuns:

Ramai pana luni ca si eu am fost operat de apendicita si am revenit intr-o joie si Luni am putut merge la scoala dar vezi sa nu ridici greutati nici macar ghiozdanu mie fratele mai mare imi aducea ghiozdanul.
te rog funda big grin

| vicusik2000 a răspuns:

Cel mai bine e sa stai si sa te odihnesti acasa. Sanatatea e mai presus decit orice (Y)

| XortexEvolution a răspuns:

Si eu am fost operat de apendicita...cel mai bine e sa stai acasa cel putin o saptamana