| Merecastraveti a întrebat:

Am intrat la FEAA si as vrea sa imi spuneti ce credeti, este aceasta facultate una de viitor si daca am ce face dupa ce termin!

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Depinde de sectia pe care ti-ai ales-o. FEAA ca facultate nu mai iti ofera cine stie ce sanse de angajare, e deja saturata piata de economisti si sunt multi care nu reusesc sa se angajeze si trebuie sa faca o a 2-a facultate.
Sansa ta ar fi daca in timpul facultatii tragi tare si te mentii printre cei mai buni. Asta iti poate asigura recomandarile profesorilor pentru eventuale joburi. In plus te sfatuiesc sa te implici in asociatii studentesti si ONG-uri unde poti face voluntariat. Te ajuta mult la dezvoltarea personala, cunosti oameni care te pot recomanda si mai si inveti o gramada de chestii. Iar voluntariatul, incepand de anul acesta, se poate considera experienta in campul muncii, daca este facut in domeniul in care studiezi... Mult succes!