| jyna a întrebat:

Am mai multe intrebari in legatura cu industria muzicala, nu stiu unde sa intreb:

1. Cum devii cantaret? Trebuie sa platesti ceva ca sa te poti lansa?

Am inteles eu cate ceva, ca faci o melodie si o duci la o casa de discuri. Dar 2. Am inceput sa compun pe niste programe de muzica electronica, pe calculator, insa eu nu am tehnologia necesara sa-mi faca piesa acasa, si nu am cu ce sa-i platesc pe altii. Este posibil sa se ocupe alti oameni din industria muzicala de inregistrarea piesei mele si ei sa isi castige datoria mea din acea piesa? Si 3. Ce surse de venit au cantaretii si de ce fel de angajati au nevoie si cat trebuie sa ii plateasca?

2 răspunsuri:
| Morelove a răspuns:

1. Incearca sa te angajezi undeva sa canti. Sau trimite-i unei case de discuri pe facebook o melodie mai buna.
2. Acolo sigur vei avea toata aparatura necesara.
3. depinde cum canti, cat de faimos ai ajuns.
Sper ca te-am ajutat. FUNDA x:

| jyna explică:

Ce-i asa greu sa-mi intelegeti intrebarea? De ce imi ocoliti intrebarile pentru funda aia, ca nici macar nu-mi raspundeti la ce intreb