| Uvhcbf778 a întrebat:

Am o dilemă foarte mare.Îmi doresc sa ma fac arhitect, dar in acelasi timp politista in criminalistică.Cei care ati urmat una din acestea imi puteti spune daca este greu? Sau daca merita? Dau fundahappy

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt doua meserii total opuse!
Citeste mai mult, in care meserie ce se face, dupa care hotareste-te ce doresti sa devii!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ambele merită.Dar nu în același timp. Această dilemă se rezolvă. Să devii politician.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu trebuie sa i ti descoperi vocatia, meseriile acestea arhitect sau politist nu au nicio legatura intre ele sunt total diferite, numai tu stii daca merita după ce vei incepe una din aceste facultati, altfel degeaba te i ei după pareri pe TPU ca merita sau nu, tu stii ce poti ce capacitati fizice si intelectuale ai ca sa termini o facultate care i ti va placea, daca te ghidezi numai după bani ca se cîstiga bine in politie sau ca arhitect nu vei face nimic, ca sa cîstigi bine din punct de vedere material trebuie sa fi bun in ceea ce faci si treptat vei avansa, daca nu o sa fi bună pe meseria care o vrei atunci cel mai bine te angajezi barmaniță si cîstigi salariu si spaga de la clienti si numai faci ani de zile facultati cu care te stergi la fund daca nu poti face carieră. Ce varsta ai?

| Ka0ru a răspuns:

Buna! Incearca sa le pui in balanta: o lista pro si contra cu amandoua si vezi ce si cum. In ceea ce priveste criminalistica nu este pentru toata lumea, daca nu suporti sange sau miros de descompunere, cazuri foarte nasoale etc e taiata ideea din start. Arhitectura nu prea te poate distruge psihic cum se poate cu criminalistica. Incearca sa intrebi si pe Facebook pe grupuri de la facultati de drept, academii de politie, facultati de arhitectura, se gaseste el cineva sa iti dea mai multe detalii.