| George2522 a întrebat:

Am o intrebare, ca soldat te poti angaja la SPP?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

SPP, SRI, SIE, politia n-au SGP-isti. Doar armata si jandarmii au si la armata doar pentru fortele terestre. Cei de la aviatie sunt doar pentru paza. Asa ca nu te lua dupa zilog! http://bit.ly/2x5vyvi

| George2522 explică (pentru Salontanul):

Personalul Serviciului de Protectie si Paza are in componenta cadre militare, soldati, gradati voluntariati si salariati civili.

Asta scrie la ei pe site

| Salontanul a răspuns (pentru George2522):

Da! Ai dreptate! Uitasem asta. A fost o perioada cand n-au avut SGP-isti.

| sierra1 a răspuns:

Nu mami, nu te poți angaja ca soldat. Acolo au nevoie de oameni citiți, pregătiți și specializați in domenii de interes

| George2522 explică (pentru sierra1):

Nu mami? Esti hazliu

| sierra1 a răspuns (pentru George2522):

Ești trist (că nu te angajează ăia) sau intrebi?

| George2522 explică (pentru sierra1):

Intreb! Si te angajeaza si ca soldatwinking

| sierra1 a răspuns (pentru George2522):

Nu cred! pariu?

| George2522 explică (pentru sierra1):

Da, cauta la ei pe site

| sierra1 a răspuns (pentru George2522):

Pariez că nu te angajează pe TINE!

| George2522 explică (pentru sierra1):

De unde pana unde?

| sierra1 a răspuns (pentru George2522):

Pariezi?

| romeo78 a răspuns:

Bineînțeles, doar ca o să treceți prin stadii de pregătire speciale.

| zilog a răspuns:

Te recruteaza ei
am avut un bunic care a ajuns chiar până in garda de corp a lui ceausescu
Asa ca trebuie sa fii demn corect moral cinstit in orice situatie toata viata ta
chiar daca este in defavoarea ta sa spui tot timpul adevarul
daca gresesti cu ceva sa te torni singur superiorilor
chiar daca toti mint si ai face un rau mare mincinosilor care au facut o fapta rea tu sa fii singurul care spune adevarul chiar daca risti sa iti iei bataie de la cei din dormitorul tau

si toata viata sa o tii asa sa fii cel mai corect om de pe planeta
daca toti fura ceva si nu ar afla nimeni daca ai lua si tu pentru ca toti iau
tu sa nu furi

Dacă te pune cineva sa faci o munca grea si umilitoare de care ai putea sa te fofilezi SĂ O FACI DE CEA MAI BUNĂ CALITATE
dacă te pune să rânești la porci sa faci acolo cimentul lună să arate ca nou

orice te-ar pune trebuie sa faci exact ca si când Isus Hristos in persoana ți-a spus să faci treba asta pentru el.

Pe scurt trebuie sa fii cel mai cinstit om de pe planeta si sa faci totul de cea mai buna calitate.
Doar asa ajungi in vârf!