| Îți dăăă ariiiipi! a întrebat:

Am o intrebare pentru voibig grin La stiinte sociale la ce se da tezahappy? acum trec in clasa a 8-a deci mai am un an sa ma decid, dar nu stiu ce sa aleg intre filologie si stiinte sociale (de mate nici nu se pune problema mai ales fizica :-s) Si inca o intrebare :Ce parere aveti despre Colegiul National Gheorghe Lazarhappy?

Răspuns Câştigător
| Sheridanx a răspuns:

La stiinte sociale se da teza din limba romana, logica ( in clasa a 9-a; in clasa a 10-a la psihologie, a 11-a la economie si a 12-a la filozofie.parca asa era), la istorie/geografie (poti sa alegi), la o limba straina (prima limba. engleza/franceza).

2 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

La filologie se da teza la romana, engleza, latina si ai de ales intre geografie si istorie
la stiinte sociale in clasa a9adai la romana, engleza si ai de ales intre geografie si istorie.mai dai si la logica

succes

| florinSalam a răspuns:

Se da.
la o limba staina
la romana
geografie sau istorie
si logicabig grin