| matrioscha a întrebat:

Am pus si eu o intrebare, nu-mi poate raspunde nimeni?
Am nevoie de cateva informatii, sfaturi, idei.
Nu-mi poate raspunde nimeni la ceea ce am intrebat?

Rusineee!

Buna tuturor :*

Sunt primul an la facultate, specializarea Administratie Publica.

As avea cateva intrebari legate de aceasta facultate.

Dupa ce termin, ma pot angaja la Penitenciar? As avea sanse? Pentru a lucra acolo trebuie o anumita facultate sau cursuri? Avand in vedere ca specialitatea mea imi permite sa lucrez oriunde e publicul, as putea sa ma angajez acolo?

In afara de primarie, unde altundeva mai pot lucra? In afara de primarii, posta, etc.

Si in ultimul rand, ce salarii sunt la Penitenciare? Stiu ca este considerat un serviciu cu risc si de aceea.

Cine ma poate ajuta, astept raspunsuri :*

Multumesc anticipat

Funda :*

PS: La politie s-ar putea? Sau trebuie sa mai fie facute anumite cursuri?

1 răspuns:
| Toma_Stan_1960_NjJy a răspuns:

Ocupa_te de facultate, obtine calificative maxime si roaga-te sa ai noroc.La stat se intra in general „pe recomandari" si tu cauti numai la bugetari.