| Vasilita a întrebat:

Am ramas acasa un an din motive de boala si as vrea in septembrie sa depun actele pentru psihologie, dar pana atunci vreau un curs de psihologie online sau carti ceva.ce ma puteti indruma? multumesc

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

Bună!
Cel mai bine, pentru început, este să studiezi de acasă din diferite cărți cu tema psihologiei, una foarte bună este: Ghid de practică psihologică pentru studenți, editura Universitară. Dar găsești și online, precum:
https://www.slideshare.net/domnulecumine/ghid-de-practica-la-psihologie
Găsești online și alte edituri, teorii specifice, teste.
Ideea e să ai multă voință și răbdare, cât și atracție pentru domeniu, și sigur vei dobândi multe cunoștințe în ceea ce privește psihologia.
Baftă!