| Cristina1997 a întrebat:

Ce job-uri poti avea dupa terminarea facultatii de chimie? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profesor, in cel mai bun caz.

| FineBroAndy a răspuns:

Poţi ajunge profesor de chimie, asistent medical, farmacistă sau laborantă.

| LoVeLe a răspuns:

Profesor, asistent, farmacista

| rasalas9 a răspuns:

Cei care absolvă facultăţile de chimie pot deveni cercetători sau specialişti în laboratoare de analiză şi controlul calităţii (alimentaţie, sănătate publică, analiză clinică, control antidoping, agenţii de protecţia mediului etc.); Chimist şi biochimist în industrii de profil (medicamente, cosmetice, detergenţi, materiale de construcţii etc.); Chimist în laboratoare pentru reciclarea deşeurilor şi protejarea mediului înconjurător; Inspectori în laboratoare antidrog.

| Cristina1997 explică:

In ce consta admiterea la chimie?