| Rose_2860 a întrebat:

Ce profesii poti avea dupa terminarea facultatii de filosofie, istorie sau geografie?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cadru didactic, arheolog, muzeograf, ghid turistic, etc.
Pa, pa.

| liongirl a răspuns:

Buna!`Pai din punctul meu de vedere cred ca poti deveni profesor de istorie, de geografie, de filologie, dar nu stiu sigur daca e si matematician, poti deveni critic in toate domeniile(pentru ca asta presupune filosofia), cred ca si psiholog...psiho-terapeut,psihiatru,pedagog.Daca stau bine sa ma gandesc...cred ca sunt o gramada!`winking

| Just kidding a răspuns:

La geografie: ghid turistic. stiu sigur blushing