| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nedumerire in ceea ce priveste un Ofiter/Subofiter.

Deci, sunt clasa a XII-a, m-am hotarat sa lucrez in cadrul armatei si nu stiu ce sa aleg(Ofiter/Subofiter).

As vrea sa stiu:
-daca aleg subofiter(banuiesc ca este mai usor de intrat) pot sa avansez pe parcurs la ofiter?
-unde pot sa gasesc mai multe informatii despre o academie de Ofiter/Subofiter? (m-ar interesa un linkul academiei)
-din ce materii trebuie sa dau examen pentru Subofiteri sau pentru Ofiteri.

Cam atat ma intereseaza deocamdata.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu nu știi că trebuie să ai facultate ca să ajungi ofițer sau școala de ofițeri care este aparte de cea de subofițeri?
Ce armă te interesează?
Armată, marină, poliție, etc?
Nu există academie de subofițeri!
De fapt nu știi ce vrei.
Pa, pa.

| vizi a răspuns:

Da poti avansa ca ofiter dup o perioada de timp nu stiu exact.

Nu ai zis unde vrei sa fii ofiter, eu stiu in marina militara

www.anmb.ro

Admitere dai la mate, engleza, fizica din ce stiu eu.

Success