| SiMi_8734 a întrebat:

Am si eu o nedumerire in ceea ce priveste un Ofiter/Subofiter.

Deci, sunt clasa a XII-a, m-am hotarat sa lucrez in cadrul armatei si nu stiu ce sa aleg(Ofiter/Subofiter).

As vrea sa stiu:
-daca aleg subofiter(banuiesc ca este mai usor de intrat) pot sa avansez pe parcurs la ofiter?
-unde pot sa gasesc mai multe informatii despre o academie de Ofiter/Subofiter? (m-ar interesa un linkul academiei)
-din ce materii trebuie sa dau examen pentru Subofiteri sau pentru Ofiteri.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1. Da, daca o sa faci o Academie militara, astfel nu poti.
2. Dai o cautare pe internet si le gasesti pe toate(cu academie militara si scoala de subofiteri).
3.Depinde de arma pe care vrei s-o urmezi(infanterie, marina, aviatie etc), gasesti la fiecare scoala din ce se da examen, la Admiterea 2010. Numai bine!

4 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Pe Goagal l-ai intrebat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te afara frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici cred ca ai tot ce iti trebuie! http://www.mapn.ro/recrutare/

| SiMi_8734 explică:

Ma intereseaza un link, eu nu am gasit nimic concret...