| Kassandra1408 a întrebat:

Am trimis un CV duminica seara unei companii care era interesata de experienta mea in domeniu. Mi s-au trimis toate informatiile necesare, si mi s-a spus ca daca mai am intrebari, le pot trimite pe mail. Am trimis si inca nu mi s-a raspuns. Chiar imi doresc acel interviu.
Stiam ca in State trebuie sa astepti minim doua zile pentru a te interesa de decizia companiei. Nu vreau sa par disperata - sunt foarte nerabdatoare.
Am experienta si studiile necesare.
Ce m-ati sfatui sa fac?
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Radu1 a răspuns:

Pai stai sa inteleg...,, daca mai ai intrebari sa le trimiti pe mail ''?
Orice firma daca este interesata de tine te cheama la un interviu unde ti se prezinta toate lucrurile standard : salariu, program, prime etc iar apoi dupa ce ti se prezinta toate aceste lucruri te intreaba daca esti de acord si daca mai ai intrebari suplimentare.
Si chiar daca nu te intreaba, intrebi tu tot ce vrei sa afli!
Eu nu am auzit ca o firma sa-ti solicite anumite intrebari pe mail... daca au facut asa nu cred ca te doresc cu adevarat.
Sper sa ma insel dar asta e parerea mea.

| Radu1 a răspuns:

Ce sa faci? Sa mergi mai departe!