| Rose_2860 a întrebat:

Am un amic care ar vrea sa se stabileasca in italia impreuna cu sotia lui insarcinata in 7 luni. Ar vrea sa munceasca aici si ma gandeam ce acte i-ar trebui pentru inceput pentru a se putea angaja? Si daca sotia lui va beneficia de asistenta medicala(tinand cont ca e insarcinata) si va putea sa nasca in italia daca nu are acte? Ajuta-ti-ma va rog cu niste informatii ca habar nu am...

2 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Rebuie sa iti faci un card de identitate la amandoi si rezidenta pentru domiciliul in Italia. Pentru amicul tau trebuie un contract de munca si trei luni de impozite platite. Sper ca ti-am fost de ajutor. wave

| RUMBURAK a răspuns:

In primul rand rezidenta(domiciliul in italia). apoi cartea de identitate care o ai cand vine politia sa iti faca rezidenta. apoi tesera sanitara. apoi atestat de rezidenta. apoi un contract de munca si trei luni de impozite platite.