| MariusPapoi a întrebat:

Locuiesc impreuna cu sotia si cu fiul nostru in varsta de 9 luni, noi nu lucram nicaieri si as vrea sa stiu daca putem beneficia de vreun ajutor social pentru copil? Cine ma poate ajuta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteti beneficia de alocatie pentru sustinerea familiei, in baza L.277/2010, cu md. ulterioare, daca indepliniti conditiile prevazute de aceasta lege. Trebuie sa faci o cerere pentru acordare, la primaria localitatii de domiciliu. Numai bine!