| MxR a întrebat:

Am un proiect am nevoie sa fac un studiu de caz al unei firme ce exporta DIRECT din tara noastra? sau importa. exportul direct consta in vinderea produsului unui cumparator din strainatate.

1 răspuns:
| r0bin3t a răspuns:

Du-te la oficiul vamal din orasul tau, cu o hartie scrisa din partea profesorului care ti-a insarcinat proiectul si te vor ajuta. Sau cauta o firma foarte mare din orasul tau pentru ca daca este mare, sigur face import/export.