| sy46 a întrebat:

As avea nevoie de tematica de la chimie pentru examenul de admitere la Facultatea de Medicina Generala Victor Babes din Timisoara. Daca sunt studenti la medicina pe aici, sau oameni care au terminat medicina, as avea nevoie si de o concluzie, o parere in privinta urmarii facultatii. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ДdД a răspuns:

Examenul de admitere la Medicina se da din anatomie, chimie organica si fizica. Cat despre Facultate pot spune ca este foarte grea, insa daca esti pregatit/a bine inca de la inceput cu materile de baza si te ti de carte, reusesti.