| KeepCalm a întrebat:

As dori cat mai multe informatii despre dreptbig grin. Multumescc:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-urile facultatilor de drept si o sa afli mai multe informatii, decat putem da noi. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| ioandreii a răspuns:

Pai dupa ce termini poti sa devii consult jurist la o firma, secretara, consilier in legatura cu incheierea contractelor si alte activitati conexe. daca faci un curs la campina poti intra in politie si sa avansezi cu fac de drept sau poti intra la politia de frontiera, gardian in penitenciare sau la jandarmerie, armata sau sri etc
daca dai la barou faci doi ani stagiatura si devii avocat.
daca dai la institutul de magistratura si mai si intri dupa doi ani iesi judecator sau procuror.
daca ai bani poti sa o faci ca sa ai o diploma cu ajutorul careea sa dispara unele dubii asupra capacitatilor tale intelectuale.
daca te tine un bogatas pentru sex poti sa o faci ca sa cunosti tipi de gasca.
iar daca te tin parinti pe cheltuiala lor poti prelungi perioada distractiilor.
tu alegi.
daca te intereseaza si materiile care le studiezi pot sa te anut ca in mare sunt 2 ramuri civil si penal.
apoi procesual civil procesual penal, retorica, criminalistica, criminologie, tgd, idr, medicina legala, logica juridica, sociologie juridica, drept administrativ, drept constitutional, dreptul mediului, drept comunitar, institutii europene, dr international privat, dr international public, dr familiei, etc
daca vrei mai detaliat relatii poti sa ma rogi. mult succes.

| nellyneliana a răspuns:

Cam ce anume a vrea sa stii?