| Yufeny a întrebat:

Eu mi-aş dori pe viitor să lucrez într-o redactie care are ca domeniu istoria. Stie cineva cum ar trebui să procedez ca să pot să am o colaborare cu ei? De exemplu la Historia sau Magazin istoric. Se pot da mailuri la redactii? Sau cum? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Pentru colaborari ai nevoie neaparat de o retea tip networking, stabilita cu profesori si alti oameni competenti, relevanti pentru telul tau, inca din facultate.Succes!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incepe prin a trimite articole bine documentate la acele reviste!

| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa fii toba de carte si sa scrii articole cu cap. Atunci te cauta ei pe tine, nu tu pe ei. Bine, Historia nu e scrisa pentru specialisti, ci pentru un public mai larg.