| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa aflu cum se face retribuirea la taximetristi,in functie de ce anume, daca benzina si-o cumpara el sau o plateste firma? As dori sa aflu cat mai multe detalii.
Va multumesc.
Daca am postat cumva la categoria gresita, imi cer iertare, dar nu aveam idee la ce alta categoria as putea sa pun aceastra intrebare.

Răspuns Câştigător
| nescafe720 a răspuns:

In oras la mine benzina si-o cumpara ei. orele de traseu tot ei si le stabilesc. daca vor coleg pe masina bine, daca nu tot bine. ce trebuie sa face fata de patron (ca sa zic asa) este sa achite o suna de 100 lei pe zi. adica la sfarsitul programului merg si ii dau patronului 100 lei. din cate stiu in caz de accidente minore nu raspunde firma si nici de intretinerea masinii. acum am inpresia ca difera de la firma la firma si de la oras la oras pentru ca unul imi spunea odata ca el trebuie sa dea patronului 150 lei pe zi, nu 100 cum a spus cel de la firma x (sa nu facem reclama).

1 răspuns:
| Dannyofficial a răspuns:

Si-o cumpara ei din cate stiu.