| SorinE a întrebat:

As dori sa stiu ce acte imi trebuiesc pentru a putea lucra in mod legal in Anglia? Si daca se poate unde/ la cine ar trebui sa apelez pentru a le face.
(Mi-a spus cineva de Yellow Registration Certificate dar nu stiu sigur ce e.)

1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Trebuie sa te duci la ambasada regatului unit inainte de toate! nu cred ca poti sa pleci sa muncesti cu carte de munca si legal daca nu ai deja contractul semnat din Romania (asta daca vrei sa ai un loc sigur)!