| Stan_David_1998 a întrebat:

As vrea sa devin reprezentant oriflame. Dar nu stiu cum... ma puteti ajuta voi?

3 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Esti sigur?
In primul rand sunt sigura ca in orasul tau ai dat peste cel putin un reprezentant.Ai putea sa te duci la persoana respectiva si sa-i spui ca iti doresti sa devi reprezentant.Mai departe te pune in tema.
DAR, ca toti reprezentantii, are logoree, te va imbrobodi si iti va prezenta doar avantajele.Care sunt ok.
Daca faci comanda din fiecare catalog de:-0-69 lei ai discount 0%
-70-299 lei ai discount 23%
-300-599 lei ai discount 30%
-peste 600 lei ai discount 40%.
Astfel iti poti "scoate" produsele tale si iti mai si raman bani,daca nu te intinzi tu cu prea multe produse.
Dezavantaje:-la un moment dat te vor presa sa inscrii alte persoane ca reprezentanti pentru ca ei(sefii tai, cea care te-a inscris) sa urce in ierarhie si sa primeasca mai multe bonificatii;
-poate persoanele care fac comenzi "uita" sa-ti mai dea banii si atunci ii pui de la tine;
-un catalog are oferte mai bune, altele mai rele si comenzile tale vor fi cand mari, cand mici.
Am fost reprezentant, dar m-am retras pentru ca eu eram singurul meu cumparator.Sunt prea multi reprezentanti oriflame si avon pe metru patrat si te vei lovi de ei.
Acum sunt ajutor.Iti sugerez sa incepi ca ajutor si dupa aceea sa hotarasti daca devii reprezentant sau nu. Ajutor inseamna ca nu esti inscris ci ajuti un reprezentant cu comenzi sau vanzari in aria ta de prieteni/colegi si acesta iti da discounturile de mai sus.Cea pe care o ajut imi da chiar mai mult.Depinde de reprezentant. Unii nu-ti dau nimic.Altii iti dau si mai mult decat faci.
Daca asta iti doresti, bafta!

| Joker11 a răspuns:

Cauta pe google ''inscriere reprezentant oriflame''