| AnamariaSAndreea a întrebat:

As vrea sa ma inscriu anul viitor la Medicina si Farmacie Galati pe specializarea Tehnica Dentara. Datorita faptului ca am terminat deja o prima facultate la buget si nu m-a ajutat prea mult in gasirea unui job (Stiinte si Mediu Galati pe profil Matematica-Informatica) si intru automat la taxa ( care nu e tocmai mica - 4000 lei pe an x 3 ani) as vrea sa stiu dinainte daca este o meserie cautata si daca se gasesc locuri de munca in Galati ( online nu prea sunt anunturi de angajare) sau imprejurimi ( am vazut multe anunturi pe Bucuresti). Mentionez ca ma ajuta si liceul pe admitere si domeniu ( am terminat biologie-chimie la Costache Negri). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

In State, unde traiesc eu, tehnicienii dentari o duc foarte bine. Probabil ca si in Romania.