| Gabitza1305 a întrebat:

As vrea sa stiu cam ce fel de fizica respectiv matematica se face la facultatea de arhitectura de INTERIOR (nu arhitectura simpla). Mi se pare un domeniu interesant si ma gandesc sa dau la Universitatea Ion Mincu din Bucuresti, facultatea de arhitectura de interior insa ma sperie destul de mult materiile astea doua

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

De fizica ai scapat, nu-ti trebuie.
Matematica este Geometrie (baza), Algebra si Analiza matematica.
Iti trebuie insa talent la desen, vedere in spatiu, originalitate si imaginatie.

| crissag a răspuns:

Buna.
Fizica se face doar in vederea materialelor folosite si centrelor de greutate pentru mobilier etc, iar matematica doar primul an. Daca ai nevoie de mai multe raspunsuri, sau sfaturi, putem discuta pe meditatiiarhitectura.cg@gmail.com.
o zi faina happy