| anonim_4396 a întrebat:

Atunci când te angajezi undeva, acea firmă, societate comericală, magazin etc unde te angajezi, cheltuie o anumită sumă de bani să te angajeze sau nu?

2 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Da, iti plateste contractul de munca si asigurarea de sanatate (mai nou am auzit ca trebuie sa-o platesti personal din banii care ii castigi la firma).

| Suki08 a răspuns:

Nu prea, nu are pe ce, poate doar daca trebuie sa ti faca fisa medicata sa ti plateasca analizele, insa nu toti procedeaza asa