| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Avand in vedere ca sunt la stiinte sociale, cum e la competentele de la romana, engleza si tic/informatica? In ce constau competentele? Ce e cu,, certificatele" acelea cu mediu, experimentat si nu mai stiu ce nivele? Ce nivele sunt la acele,, certificate"? Conteaza foarte mult competentele, adica te intreaba undeva de ele?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Deja ai primit raspunsul dar vreau sa mai adaug ceva. Ca si nivel de dificultate ele sunt relativ usoare in masura in care esti in stare sa intelegi un text dat in romana/engleza. In aceiasi masura la TIC cerintele sunt destul de usoare iar timpul mai mult decat generos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Competențele sunt la fel pentru toate profilele. La romana va trebui sa extragi un bilet la întâmplare și să rezolvi cerințele. La engleza la fel vei extrage un bilet și vei discuta pe baza subiectului+ proba scrisa+ audio. La tic trebuie sa rezolvi ceva pe calculator in funcție de cerințele biletului.
Dar nu îți dă probleme, nu contează rezultatul competențelor foarte mult. Contează meda de la bac! Succes!

| aneemaryy a răspuns:

Hey, salut!
Vad ca SIMONA2017ti-a raspuns deja la intrebare.Tot ce mai pot eu adauga e ca NU o sa te intrebe nimeni la vreun interviu de angajare despre ele( doar daca nu amintesti tu de asta in CV, gen ca sa adaugi ai multe calificari si sa ti se mareascasansele de a fi recrutat). Nu o sa-ti schimbe viata nici in bine, nici in rau. Sunt doar niște probe puse acolo ca sa îmbogățească evantaiul de evaluări la sfârșitul ciclului liceal.

| aneemaryy a răspuns:

Update: Multa bafta!