| valerika_2465 a întrebat:

Bine... vreau sa va rog ceva am nevoe urgent sa invat limba italiana puteti va rog sa imi propuneti un site pe care il pot invata sa fie ceva audio sau video sa ambele sau sa fie explicat prin diferite jocuri.cum stiti sau chiar si in scris doar ca foarte pe intelesul nostru ...va rog mult funda cine ma ajuta intr-adevar

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poate te va ajuta acest site:
http://www.internetpolyglot.com/......-romanian.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am terminat facultatea de litere sectia latina-italiana. Iti pot spune ca aceasta limba are o gramatica extrem de dificila, chiar daca pare usoara si melodioasa. Sfatul meu este sa-ti iei un profesor. Ca sa stii cum sa conjugi verbele, cum sa pui articolele corecte. Sunt o gramada de "chichitze" care trebuiesc sa-ti fi explicate. Mai ales prepozitiile articulate.