| LenutzaR a întrebat:

BUNA. Ajutazima,, puteti sami spuneti unde sa gasesc primele etape de confectionare a cartii?
imi trebuie urgent.

Răspuns Câştigător
| Metalista a răspuns:

Presupun ca trebuie sa faci un referat.
Mai intai de toate scrie despre hartie, pentru ca o carte e facuta din hartie, logic.
Hârtia este un material plan și subțire, având ca element esențial suprafața sa pe care se poate scrie, ale cărei dimensiuni sunt mult mai mari decât grosimea sa. Hârtia este obținută din fibre de celuloză amestecate, care se mențin împreună fără un alt liant cu excepția legăturilor de hidrogen și a împletirii fibrelor.

Si am mai gasit si aici ceva interesant.
http://bvbiblioteca.wordpress.com/......e-o-carte/

Culege si tu idei.

Bafta!