| jesythomson a întrebat:

am 20 de ani sunt din suceava...si caut ceva de lucru de ceva timp dar nu am idee unde ma pot angajasad
ma descurc foarte bine cu limba engleza...ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Romania ca sa gasesti de munca e destul de complicat fate soferita pe tir si ai sa vezi direct in strainatate te trimite.

| amaliax a răspuns:

Fa-ti un cont pe www.compendium.ro si posteaza un anunt ca dai meditatii la engleza pentru cls 1-4 sau 1-8...sau 9-12 + bac...depinde acum ce nivel consideri tu ca ai. ai sa vezi ca incet-incet vei fi contactata de elevi care doresc medidatii (vezi ca anuntul pe care-l vei posta pe compendium, trebuie actualizat zilnic, adica o sa ai un link dat de site si trebuie sa-l clicuiesti zilnic. cunosc 2 persoane care si-au gasit de munca prin acest site :)

| Dolodolo a răspuns:

laughing))))))) Du-te in strainatate pe vapor. Sau vino in Bucuresti. laughing) Ce sa faci in Suceava? laughing

| Puffy_9872 a răspuns:

In Romania poti sa fi foarte destept dar nimeni nu te baga in seama pleca cat mai departe de aici pentru a avea un viitor stralucit