| Dydydodo a întrebat:

Am două întrebări: 1. Ce îmi puteți spune despre admiterea la medicina de la Târgu mureș? Este chiar asa de grea si de speriat la biologie?
2. Care este diferenta dintre medicina militară si cea civilă?

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

La targu mures e bine ca dai doar din bio.Nu,nu e de speriat. Avand in vedere ca pregatesti o singura materie consider ca ai mai multe sanse de reusita.Pai la militara ai si proba sportiva si de limba straina, psihologica si dupa examenul propriu zis.E tot medicina doar ca faci si o pregatire fizica spre deosebire de cei de la civila.De asemenea nu poti pleca in strainatate daca esti medic militar decat pe front.