| Lorenn01 a întrebat:

Buna. Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa-mi retrag dosarul de la facultate si nu stiu procedurile. Pe siteul facultății nu gasesc mare lucru. Este vorba despre Facultatea de Istorie si Geografie din Suceava specializarea Geografia turismului. Mi-am dat seama ca nu ma pasionează acest domeniu si as vrea sa-mi iau un an pauza. In primul rand e posibil sa-mi retrag dosarul dinainte sa incep anul 1 cu câteva săptămâni inainte de începerea anului universitar? Am nevoie urgent de ajutor. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru retragerea dosarului trebuie sa mergi personal la facultatea, la secretariatul unde te-ai inscris (cat mai curand posibil), si sa-ti ceri dosarul.
Totul se face in persoana, nu online!
Este de bun simt sa o faci cat mai devreme posibil, ca sa fie anuntat un alt student, ca s-a eliberat un loc si sa-l poata ocupa.

| Lorenn01 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult!

| Gabryel85 a răspuns:

Trimite mail la secretariat. Ar trebui să-ți dea o cerere-tip către decanul facultății, cerere ce va fi aprobată mai apoi în consiliu.